Wakacje z Bogiem

 

W dniach 10 – 19 lipca po raz piąty dzieci z naszej parafii miały okazję wyjechać na wakacyjny wyjazd pt. Wakacje z Bogiem.

Organizatorem tego wyjazdu jak co roku była siostra Barbara Nowecka, Pallotynka.

Pod opieką czterech pań opiekunek: Małgosi, Uli, Asi i Ani w Domu Rekolekcyjnym Księży Pallotynów w Bóbrce, przebywało prawie czterdzieścioro dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Program tego wyjazdu był jak co roku bogaty w różne atrakcje, wycieczki i ciekawe zajęcia.

Już w drodze do celu w pierwszym dniu wyjazdu, dzieci zwiedziły Sandomierz i to nawet poznając jego tajemniczą trasę podziemną. W kolejnych dniach uczestnicy mieli okazję zwiedzić między innymi znany skansen w Sanoku, Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych, autorską galerię artysty Zdzisława Pękalskiego, mini ZOO i ogród biblijny przy Caritas w Myczkowcach. Celem jednej z wycieczek była zapora wodna w Solinie, którą mali turyści mogli też podziwiać jako pasażerowie rejsu po Zalewie Solińskim. Kolejną atrakcją była zabawa w podchody połączone ze zwiedzaniem Leska.

Dzieci uczestniczyły także w warsztatach bibułkarstwa i ceramiki.

Podczas niepogody były organizowane zajęcia sportowe na sali gimnastycznej, gdzie można było grać w piłkę nożną, siatkówkę, badmintona i aktywnie spędzać wolny czas. Oczywiście punktem centralnym każdego dnia wyjazdu była Msza Święta odprawiana w parafialnym kościele w Bóbrce.

Nasi uczestnicy Wakacji z Bogiem podczas tych codziennych Eucharystii angażowali się w funkcje liturgiczne: czytania, psalmy i posługę ministrancką. Dzieci uczyły się też odpowiedzialności i pracowitości poprzez codzienne dyżury w swoich grupach: liturgiczny, modlitewny, porządkowy i pogodny wieczór.

Kiedy rozśpiewany autokar dotarł z powrotem na Zacisze, wszyscy zaczeli umawiać się już na kolejny wyjazd.