Pielgrzymka „Miejsca nieznane, cudami słynące”

W dniach od 26 września do 1 października b.r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Francji pod hasłem „Miejsca nieznane, cudami słynące”. Chcemy odwiedzić min. Paryż, Mont Saint Michel, Lisieux oraz zwiedzić najpiękniejsze sanktuaria i zamki w Dolinie Loary. Bliższe informacje poniżej:

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ 26.09.2024 (czwartek)                   CHAMBORD – CHENONCEAUX

Godz. 4:30 zbiórka na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy Kaplicy Lotniskowej, spotkanie z przedstawicielem biura, Msza św., odprawa biletowo – bagażowa. Godz. 07:20 wylot do Paryża (przylot godz. 09:50). W programie dnia zwiedzanie dwóch Zamków w Dolinie Loary – CHAMBORD – największego renesansowego zamku i CHENONCEAUX – jednego z najpiękniejszych w regionie. Gorący posiłek w restauracji samoobsługowej. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Blois, zakwaterowanie, nocleg.

2 DZIEŃ 27.09.2024 (piątek)                         AMBOISE – MONTRESOR – TOURS

Po śniadaniu przejazd do AMBOISE – zwiedzanie rezydencji królewskiej oraz miejsca pochówku Leonarda da Vinci oraz MONTRESOR – polskiego skarbu nad Loarą, czyli okazałego zamku, który od około 150 lat jest w rękach polskich rodzin – najpierw Branickich, obecnie Reyów. Następnym punktem programu będzie  TOURS – zwiedzanie bazyliki  św. Marcina mieszczącą grób i relikwiarz; Msza św., spacer po urokliwym starym mieście z wyjątkową atmosferą i znakomicie zachowanymi średniowiecznymi zabytkami. Gorący posiłek w restauracji samoobsługowej. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Laval, zakwaterowanie, nocleg.

3 DZIEŃ 28.09.2024 (sobota)                        PONTMAIN – MONT SAINT-MICHEL       

Po śniadaniu przejazd do PONTMAIN – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Nadziei – jednego z pięciu oficjalnie uznanych przez Kościół miejsca objawień we Francji. Przesłanie Maryi : Proszę, módlcie się dzieci. Bóg wkrótce usłyszy wasze modlitwy. Mój Syn czeka na was. W dalszej części dnia  zwiedzanie MONT SAINT-MICHEL – niewielkiej, francuskiej wyspy z majestatycznym klasztorem na szczycie, gdzie w VIII wieku miały miejsce objawienia anielskie. Podczas trzech objawień biskup św. Aubert otrzymał polecenie, aby w tym miejscu wznieść świątynię ku czci archanioła. Gorący posiłek w restauracji samoobsługowej. Miejsce odprawienia Mszy św. – do ustalenia. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Caen, zakwaterowanie, nocleg.

4 DZIEŃ 29.09.2024 (niedziela)                   LISIEUX – CHARTRES

Po śniadaniu przejazd do LISIEUX – miasta kultu św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Msza św. Gorąca obiadokolacja w restauracji samoobsługowej. W dugiej części dnia odwiedzimy CHARTRES – katedra Notre-Dame, dzięki swym witrażom uważana jest za jedną z najpiękniejszych obiektów sakralnych we Francji – zwiedzanie. Przyjazd do Domu Pielgrzyma w okolicach Paryża, zakwaterowanie (2 noce), gorąca obiadokolacja, nocleg. Wieczorem Msza św. w miejscowej kaplicy.

5 DZIEŃ 30.09.2024 (poniedziałek)            SAINT DENIS – PARYŻ

Po śniadaniu przejazd do SAINT DENIS i zwiedzanie. Bazylika Saint Denis przez tysiąc lat była nekropolią królów Francji. Jest jedną z największych i najciekawszych nekropolii królewskich na świecie. To dziś prawdziwe muzeum rzeźb nagrobnych. Spoczywa tu 43 królów i 32 królowe, możemy zobaczyć 70 nagrobków. W miejscu galo-rzymskiego cmentarza pochowano tu w 250 roku świętego Dionizego, pierwszego biskupa Paryża, męczennika. Rzymianie obcięli mu głowę, bo nauczał zabronionej religii chrześcijańskiej. Według legendy Dionizy składając swą głowę właśnie w tym miejscu, jakby je naznaczył. Tradycyjna  opowieść głosi, że święta Genowefa, patronka Paryża założyła tu pierwsze miejsce kultu w 475 roku. W drugiej części „rzut oka” na PARYŻ z okien autokaru. Na koniec nawiedzenie Kaplicy Cudownego Medalika. To tu Katarzyna Labouré spotykała się kilkakrotnie z Matką Bożą. Zapoznamy się z historią cudownego medalika. Msza św. Wieczorem powrót do miejsca noclegu w okolicach Paryża, gorąca obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ 01.10.2024 (wtorek)                       PARYŻ – WARSZAWA

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko, odprawa biletowo – bagażowa. Godz. 10:45 wylot do Warszawy (przylot godz. 13:05), zakończenie pielgrzymki.

Termin Ilość osób w grupie Cena
26.09-01.10.2024 30 – 35 4 870 zł
36 – 40 4 570 zł

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przelot samolotem PLL LOT na trasie Warszawa – Paryż – Warszawa (klasa ekonomiczna, bez darmowego posiłku; bagaż nadawany 23 kg + mały podręczny)
 • transport komfortowym autokarem
 • 5 noclegów  (1 w okolicy Blois, 1 w okolicy Laval, 1 w okolicy Caen – Hotele klasy IBIS oraz 2 w okolicy Paryża – Polski Dom Pielgrzyma). Pokoje 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie: 6 śniadań (wzmocnionych) , 6 obiadokolacji
 • ubezpieczenie podróżne KL, NNW, BP
 • opieka pilota-przewodnika z uprawnieniami do prowadzenia grupy po Francji, także we wszystkich obiektach zamkniętych
 • składka na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • dodatkowych kosztów realizacji programu (bilety wstępu, taxy klimatyczne, opłaty rezerwacyjne, zestaw słuchawkowy) – 150 EURO
 • doubezpieczenia od kosztów rezygnacji – istnieje możliwość dokupienia
 • napoi do obiadokolacji
 • w przypadku braku w grupie osoby tej samej płci na dokwaterowanie do pokoju 2-osobowego należy dokonać dopłaty do pokoju 1-osobowego (koszt dopłaty do pokoju jednoosobowego wynosi ok. 1 000 zł) lub wyrazić zgodę na zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym z dostawką w cenie podstawowej

Terminy wpłat:

 • zaliczka : 1 200 zł – w dniu zapisu
 • II transza : 2 000 zł – do dnia 15.05.2024
 • III transza : 1 670 zł / 1 370 zł – do dnia 02.09.2024