XXVII Niedziela Zwykła

 1. Przypominamy, że przez cały październik gromadzimy się na modlitwie różańcowej w naszym kościele codziennie o godz. 17.15. W poniedziałki, środy i piątki różaniec prowadzą dzieci wraz z katechetami i z ks. Rafałem.
 2. W najbliższy piątek, drugi w miesiącu o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia: koronka i Msza św. do Miłosierdzia Bożego.
 3. Dzisiaj odbędą się spotkania dla kandydatów do Bierzmowania: o godz. 17.00 dla początkujących, a po Mszy św. wieczornej dla drugiego roku formacji. Również dzisiaj o godz. 19.00 spotkanie kręgu biblijnego.
 4. Za tydzień Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. W naszej parafii 10 minut przed każdą niedzielną Mszą św. będzie możliwość wysłuchania wybranych fragmentów nauczania Papieża Polaka. Tego dnia przed kościołem będą też rozprowadzane przez młodzież papieskie kremówki. Na zakończenie dnia, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z rozważaniem słów Jana Pawła II i śpiewem prowadzonym przez młodzież.
 5. W kolejną niedzielę 22 października będziemy gościć w naszej parafii rodzinny zespół ewangelizacyjny „MOJA RODZINA”. Zespół będzie pełnił posługę muzyczną podczas dwóch Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00. Po tych Mszach św. będzie krótkie świadectwo życia i słowo zaproszenia na spotkanie , które odbędzie się tego samego dnia o godz. 16.00 w domu parafialnym. W programie Antonina i Tomasz: „Przyjaźń w małżeństwie”, Aldona i Artur: „Małżeństwo to przygoda” oraz prezentacja muzyczna „Zakochani na zawsze”. Zapraszamy wszystkich na to ciekawe i piękne spotkanie.
 6. W czwartek 26 października o godz. 18.45 odbędzie się w spektakl oparty na książce Jana Pawła II „Dar i tajemnica”. W spektaklu wystąpią artyści, wśród nich pan Jerzy Zelnik, nasz parafianin. Bliższe informacje za tydzień.
 7. Od środy będzie można zaopatrzyć się w kartki, na których będzie można zgłaszać wypominki za naszych zmarłych. W tym roku będą wypominki trzech rodzajów:
  a. jednorazowe – modlitwa 1 i 2 listopada po Mszy św. o godz. 18.00;
  b. miesięczne – przez cały listopad, czytane każdego dnia listopada
  15 minut przed Mszą św. o godz. 18.00. W intencji tych zmarłych przez cały miesiąc listopad codziennie o godz. 18.00 będą sprawowane Msze św.
  c. roczne – w każdy pierwszy poniedziałek miesiąc modlitwa różańcowa połączona z modlitwą za zmarłych i Msza św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Modlitwa za zmarłych będzie rozpoczynała się przed Mszą św. o godz. 17.15.
 8. Przed kościołem można nabyć dzisiaj i w następne niedziele października stroiki przeznaczone na groby naszych bliskich.