II Niedziela Adwentu

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00, o 17.30 nieszpory.
  2. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych, których polecamy Panu Bogu w wypominkach rocznych. Modlitwę tę rozpoczniemy o godz. 17.15, a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w ich intencji.
  3. W czwartek, 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze będą odprawione w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. W godz. od 12.00 do 13.00, w godzinie łaski będzie możliwość modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu.
  4. W najbliższy piątek, drugi w miesiącu, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, koronka i Msza św. zbiorowa.
  5. Przypominamy, że roraty w naszym kościele są odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 6.30, w poniedziałki, środy i piątki z udziałem dzieci.
  6. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w naszym kościele za tydzień, 11 grudnia i będą trwały do wtorku, 13 grudnia. Poprowadzi je ks. Tomasz Koprianiuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży przy Konferencji Episkopatu Polski. W niedzielę, 11 grudnia nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich Mszach św. Msza św. z godz. 13.00 rozpocznie się w tym dniu wyjątkowo o godz. 13.15. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży z księdzem rekolekcjonistą w domu parafialnym. W poniedziałek i we wtorek o 6.30 roraty z nauką rekolekcyjną dla dzieci i dla rodzin, o 9.00 i 18.00 Msze św. z nauką dla wszystkich i o 20.00 Msza św. dla młodzieży i wszystkich później wracających z pracy.
  7. W księgarni pod dzwonnicą można nabyć opłatek na stół wigilijny, świece Caritas, kartki świąteczne, a przed kościołem stroiki adwentowe i świąteczne.
  8. Dzisiaj w całej Polsce po Mszach świętych są zbierane ofiary do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  9. Poświęcenie organów podczas Mszy św. o godz. 12.00 za dwa tygodnie, 18 grudnia.