XXIX Niedziela Zwykła

1. We wtorek 18 października obchodzimy święto św. Łukasza ewangelisty, patrona lekarzy i pracowników służby zdrowia, w czwartek wspomnienie św. Jana Kantego, którego relikwie znajdują się w ołtarzu naszego kościoła, a w sobotę 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  2. Informujemy, że w następny czwartek 27 października ks. Bp Romuald Kamiński udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii, która przygotowywała się do jego przyjęcia od półtora roku.
  3. Przypominamy, że w każdy poniedziałek w godz. 19.00-19.30 w poradni rodzinnej odbywają się spotkania dla rodziców, którzy pragną ochrzcić swoje dziecko oraz dla kandydatów dla rodziców chrzestnych. Prosimy o zgłaszanie się do poradni na takie przygotowanie przed przybyciem do kancelarii parafialnej.
  4. W najbliższy piątek kolejne comiesięczne spotkanie dla mężczyzn, ojców rodzin o godz. 20.00 w domu parafialnym.
  5. Dzisiaj w Polsce obchodzimy kolejny Dzień Papieski, tym razem pod hasłem „Blask prawdy”. Po Mszy św. przed kościołem zbierane są ofiary do puszek, przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia dla ubogiej i uzdolnionej młodzieży.
  6. Przy stoliku z czasopismami przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można zaopatrzyć się w kartki na wypominki jednorazowe i całoroczne. Według kartek z wypominkami jednorazowymi będziemy się modlić za zmarłych w dniach 1 i 2 listopada podczas i po Mszy św. wieczornej. W wypominkach rocznych będziemy się modlić za zmarłych z naszych rodzin w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca: Msza św. o godz. 18.00 i wcześniej od godz. 17.20 wypominki, a także fragmentami, które będą odczytywane jeden raz w miesiącu podczas wyznaczonej dla danego fragmentu Mszy św. Do którego fragmentu przydzielone są wypominki i którego dnia miesiąca i na której Mszy św. są odczytywane będzie można się dowiedzieć u ks. Proboszcza i u ks. Zbigniewa.