II Niedziela Adwentu

  1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00, o 17.30 nieszpory.
  2. W środę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Od 12.00 do 13.00 w godzinie łaski, będzie w naszym kościele możliwość modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu.
  3. Przypominamy, ze Roraty w naszym kościele są odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 6.30, w poniedziałki, środy i piątki ze szczególnym udziałem dzieci.
  4. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w naszym kościele za tydzień, w III niedzielę Adwentu i będą trwały do wtorku 14 grudnia. Poprowadzi je ks. Krzysztof Bardski, biblista. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę na wszystkich Mszach św., w poniedziałek i wtorek o godz. 6.30 dla dzieci, o godz. 9.00 i 18.00 dla dorosłych i o 19.30 dla młodzieży i wszystkich później wracających z pracy. W poniedziałek i wtorek w czasie rekolekcji Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie.
  5. Zachęcamy do włączenia się w Synod o Synodalności, który rozpoczął się w naszej diecezji 17 października. Można to uczynić poprzez indywidualne wypełnienie ankiety (ankietę można pobrać ze strony internetowej naszej diecezji lub w formie papierowej ze stolika z czasopismami) lub poprzez udział w spotkaniu synodalnym otwartym dla wszystkich parafian. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  6. Po świętach Bożego Narodzenia rozpoczniemy czas spotkań duszpasterskich i kolędowych z rodzinami naszej parafii. Proponujemy dwie możliwości. Rodziny, które pragną spotkać się z księdzem w swoim domu prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej i wrzucenie jej do skrzynki, która znajduje się za ławkami. Można także zgłoszenie przekazać w zakrystii lub w kancelarii. Po świętach rozpoczniemy również wspólne spotkania kolędowe dla mieszkańców poszczególnych ulic i bloków, tak jak to było w roku ubiegłym. Dokładny plan takich spotkań podamy w terminie późniejszym.
  7. W księgarni pod dzwonnicą można nabyć opłatek na stół wigilijny oraz świece „Caritas”.
  8. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem zbierane są ofiary do puszek dla Kościoła na Wschodzie.
  9. Zachęcamy do zainteresowania się nowym numerem naszej gazetki parafialnej. W gazetce m.in. więcej informacji nt. Synodu oraz tegorocznej kolędy.