I Niedziela Adwentu

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna czas Adwentu i jest jednocześnie początkiem nowego roku liturgicznego. Mottem – hasłem tego nowego roku są słowa „Posłani w pokoju Chrystusa”.
  2. W czasie Adwentu jesteśmy zaproszeni na roraty, by we wspólnocie przeżywać czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana. W naszym kościele roraty będą odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 6.30. W poniedziałki, środy i piątki zapraszamy do udziału w roratach dzieci.
  3. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się za dwa tygodnie, w trzecią niedzielę Adwentu, 12 grudnia i będą trwały do wtorku, 14 grudnia.
  4. W tym tygodniu we wtorek obchodzimy święto jednego z Apostołów – św. Andrzeja, a w piątek, 3 grudnia wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, patrona misjonarzy.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od 17.30, o 18.00 Msza św. wynagradzająca, na którą zapraszamy dorosłych i dzieci. W sobotę różaniec o 7.15, fatimskie rozważanie różańcowe, o 8.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi i w intencji kółek różańcowych.
  6. Informujemy, że parafia dysponuje biletami do Multikina na film o Fatimie na seans w dniu 9 grudnia w czwartek (w cenie 15 zł) oraz na sztukę przedstawianą przez kleryków w seminarium o Mojżeszu i wyjściu z Egiptu na spektakl w dniu 11 grudnia, w sobotę. Chętni są proszeni, by zgłosić się do ks. Zbigniewa.
  7. W księgarni pod dzwonnicą można nabyć opłatek na stół wigilijny oraz świece „Caritas”.