XIX Niedziela Zwykła

  1. Jutro obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona pracowników służby zdrowia, w środę 20 października św. Jana Kantego, którego relikwie znajdują się w ołtarzu naszego kościoła a w piątek 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II.
  2. Przypominamy, że w czwartki w naszym kościele jest wystawiony Najświętszy Sakrament w godz. 15.00 – 18.00 i od 18.30 do 20.00. Podczas adoracji po Mszy św. wieczornej jest możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.
  3. W każdy poniedziałek w godz. 19.00 – 19.30 w poradni rodzinnej odbywają się spotkania dla rodziców, którzy pragnę ochrzcić swoje dziecko oraz dla kandydatów na rodziców chrzestnych. Prosimy o zgłaszanie się do poradni przed przybyciem do kancelarii parafialnej.
  4. Przy stoliku z czasopismami przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można się zaopatrzyć w kartki na wypominki jednorazowe i całoroczne. Według kartek z wypominkami jednorazowymi będziemy się modlić za zmarłych w dni 1 i 2 listopada podczas i po Mszy św. wieczornej. W wypominkach rocznych będziemy się modlić za naszych zmarłych w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00 oraz fragmentami jeden raz w miesiącu podczas Mszy św. w dni powszednie. Każdy kto zgłosi wypominki, będzie mógł uzyskać informację, którego dnia miesiąca i o której godzinie będziemy modlić się za jego zmarłych.
  5. W czwartek 21 października, po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”. Serdecznie zapraszamy.
  6. Dzisiaj przed kościołem, po Mszy św. będzie rozprowadzała swoje książki p. Karolina Jurga, psycholog, ekspert od spraw demencji osób starszych. Od 14 lat prowadzi terapię osób starszych z Alzheimerem i różnymi rodzajami demencji. Książka jest poradnikiem dla osób którzy opiekują się takimi osobami.