I Niedziela Adwentu

  1.  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna czas Adwentu i jest jednocześnie początkiem nowego roku liturgicznego. Mottem – hasłem tego nowego roku są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.
  2. W czasie Adwentu jesteśmy zaproszeni na roraty, by e wspólnocie przeżywać czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana. W naszym kościele roraty będą oprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 6.30. W poniedziałki, środy i piątki zapraszamy do udziału w roratach dzieci.
  3. Rekolekcje adwentowe planujemy pod koniec Adwentu. Rozpoczęłyby się w piątek 18 grudnia i trwały do niedzieli 20 grudnia.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 17.30. W sobotę o godz. 7.15 różaniec z rozważaniami fatimskimi, o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Serca Maryi i w intencji kółek różańcowych.
  5. W księgarni pod dzwonnicą można nabyć opłatek na stół wigilijny, świece „Caritas” i karty świąteczne. Księgarnia będzie także czynna w dni powszednie, z wyjątkiem poniedziałku, w godz. 17.30 – 19.00.
  6. W związku zaistniałą sytuacją, związaną z koronawirusem, co oznacza, że dwaj księża są w pełnej izolacji a dwaj pozostają na kwarantannie, prosimy parafian o modlitwę i sami ją podejmujemy w intencji parafian. Będziemy się starali, aby w ciągu tygodnia do piątku, w kościele były odprawiane Msze św. o godz. 6.30 i 18.00 (zapraszając księży gości) a intencje zgłoszone na godz. 8.00 będą oprawiane przez nas w kaplicy domu parafialnego.