Uroczystość Wszystkich Świętych

  1. W dniu dzisiejszym Kościół obchodzi radosną Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli ludzi, którzy już w pełni cieszą się chwałą nieba. Jutro zaś, 2 listopada modli się za Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tych, którzy zakończyli ziemskie pielgrzymowanie, nie osiągnęli jeszcze pełnego zjednoczenia z Panem Bogiem. W zakrystii można jeszcze zgłaszać i składać ofiary na wypominki. Za zmarłych, których polecamy Miłosierdziu Bożemu w wypominkach jednorazowych będziemy modlić się dziś wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00. Zaś za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych modlić się będziemy w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, a więc także jutro po Mszy św. o godz. 18.00, która zostanie odprawiona w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych.
  2. Dzisiaj i w kolejne wszystkie niedziele trwania pandemii odprawiamy Msze św. o godz. 13.00. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, o godz. 17.30 różaniec.
  3. Jutro 2 listopada Msze św. odprawione będą o godz. 6.30, 8.00 i 18.00 oraz dodatkowo o godz. 10.00 i 17.00.
  4. Przypominamy, że za zgodą papieża Franciszka dla zapewnienia bezpieczeństwa wiernym w czasie trwania pandemii, odpust zupełny dla osób odwiedzających cmentarz, modlących się za zmarłych przez osiem dni, zwykle ustanowiony od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne dowolne osiem dni tego miesiąca, nawet oddalone od siebie. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada dla tych, którzy pobożnie nawiedzą kościół lub kaplicę i odmówią „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dowolnie wybrany dzień listopada.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź rano podczas Mszy św., i po południu od godz. 16.30, o godz. 17.00 i 18.00 Msze św. W sobotę o godz. 7.15 nabożeństwo pierwszo sobotnie: różaniec i rozważania fatimskie, o godz. 8.00 Msza św. w intencji kółek różańcowych a po niej krótkie spotkanie w domu parafialnym.
  6. Polecamy tygodnik „Idziemy”, oraz nowy numer naszej gazetki parafialnej.