Nowość w parafialnej księgarni pod dzwonnicą

W parafialnej księgarni pod dzwonnicą można nabyć książeczkę dla młodszej młodzieży „Nazywam się Stefan Wyszyński”, której autorem jest nasz parafianin, pan Wojciech Widłak. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Media Rodzina, z ilustracjami Bronisława Orlińskiego. Życie Prymasa Tysiąclecia pokazane jest na tle historii Polski, na której losy biskup, a potem kardynał Wyszyński miał bardzo duży wpływ. Jan Paweł II w czasie inauguracji pontyfikatu, zwracając się do kardynała Wyszyńskiego, mówił, że nie byłoby papieża Polaka, gdyby nie było jego heroicznej wiary, która nie cofa się przed cierpieniem i więzieniem, oraz jego zawierzenia Matce Bożej. On sam mówił o sobie: „Nie bałem się wielkich, rozumiałem małych, szanowałem jednych i drugich”.