XXVI Niedziela Zwykła

  1. W najbliższym tygodniu obchodzimy kilka ważnych wspomnień: w środę 30 września św. Hieronima, jednego z czterech wielkich doktorów Kościoła Zachodniego, w czwartek 1 października św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek Świętych Aniołów Stróżów.
  2. Od czwartku przez cały miesiąc październik, gromadzimy się na modlitwie różańcowej o godz. 17.15. W poniedziałki, środy i piątki różaniec prowadzą dzieci wraz katechetami.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiadać będziemy rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św. dla dzieci, a różaniec wyjątkowo w tym dniu o godz. 17.30, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca. W sobotę o godz. 7.15 różaniec z rozważaniami fatimskimi, o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i w intencji kółek różańcowych, a następnie spotkanie w domu parafialnym.
  4. Przypominamy, że od 1 października wejdą w życie pewne zmiany w funkcjonowaniu naszej parafii. Kancelaria będzie czynna we wtorki, czwartki, i piątki w godz. 9.00 – 10.00 i 18.30 – 19.30. W piątki przed II i IV niedzielą miesiąca o godz. 19.30 będą odbywały się konferencje dla rodziców, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci i dla osób, które pragną być rodzicami chrzestnymi. Również od 1 października będzie funkcjonował telefon, przez który będzie można skontaktować się z księdzem, pełniącym dyżur w danym dniu tygodnia. Nr telefonu: 734 180 772.
  5. Kurs dla narzeczonych, przygotowujących się do sakramentu małżeństwa rozpocznie się w poniedziałek 5 października o godz. 19.30 w domu parafialnym.  
  6. Za tydzień dzieci kl. IV ze SP nr 52 przystąpią do uroczystej Komunii św. w dwóch grupach. W sobotę o godz. 10.00 i niedzielę o godz. 10.30. Rocznica I Komunii św. dzieci z tej szkoły będzie w sobotę 3 października o godz. 13.30.
  7. Zapraszamy do namiotu, gdzie dziś jest kiermasz książek.
  8. Przed kościołem do puszek zbierane są ofiary na pomoc poszkodowanym w eksplozji 4 sierpnia w Bejrucie.
  9. W księgarni pod dzwonnicą są rozprowadzane maseczki, z których dochód przeznaczony jest na budowę organów.