Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. Dziś druga niedziela w Oktawie Wielkiej Nocy, którą obchodzimy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W Godzinie Miłosierdzia, czyli o godz. 15.00 odmówimy w naszym kościele Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie zostanie odprawiona Msza św. we wszystkich intencjach, które pragniemy powierzyć Miłosierdziu Bożemu. Modlitwa ta i Msza św. będzie transmitowana drogą internetową, podobnie jak wcześniejsza Msza św. o godz. 12.00.
  2. Komunia św. będzie dziś dodatkowo udzielana o godz. 11.30 i 17.00.
  3. Jutro w poniedziałek 20 kwietnia wejdą w życie zmiany w ograniczeniach związane z wirusem COVID-19. Według nich liczba osób uczestniczących we Mszy św. lub innym obrzędzie religijnym będzie zależała od powierzchni świątyni. W naszej świątyni liczba osób mogących uczestniczyć w liturgii wewnątrz kościoła wraz z osobami posługującymi nie może przekroczyć 32 (trzydziestu dwóch). Przypominamy, że wszyscy uczestnicy obrzędów liturgicznych z wyłączeniem duchownych sprawujących kult religijny są zobowiązani do zakrywania ust i nosa.
  4. W czwartek 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, patrona Polski, a w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.
  5. Informujemy, że uroczystość I Komunii św. z powodu ograniczeń sanitarnych nie odbędzie się w terminie majowym. Dla dzieci ze SP nr 84 została przeniesiona na niedzielę 27 września, a dla dzieci ze SP nr 52 na niedzielę 4 października.