Moi Drodzy Parafianie!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Przed nami kolejna, IV Niedziela Wielkiego Postu. Podobnie jak poprzednio zachęcamy, żeby zostać w domach ze względu na stan epidemii ogłoszony w naszym kraju. W kościele Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.00 i 18.00.

Ta niedziela nosi nazwę Niedziela Laetare (radować się) – zachęta do radowania się z tego, że już czas naszego odkupienia jest bliski. W tym dniu Mszę św. księża odprawiają w kolorze różowym. Kolor różowy to fioletowy połączony z białym. Można powiedzieć, że ten kolor oznacza chwilę wytchnienia w czasie utrapienia. Mam nadzieję, że również tego dnia Pan Bóg w tym czasie utrapienia też każdemu z nas będzie chciał podarować chwile wytchnienia.

Pojawiają się pragnienia, głosy, aby umożliwić osobom przyjęcie Komunii św. W niedzielę zapraszamy na godzinę 11.30 te osoby, które chciałyby przystąpić do Komunii św. Z powodu obecnej sytuacji zachęcamy, by Komunię św. przyjmować na rękę ze względów bezpieczeństwa.

Czas Wielkiego Postu to czas, kiedy korzystamy z sakramentu pokuty i pojednania. To bardzo ważne dla każdego z nas. Tak jak w tym tygodniu, tak i w przyszłym będziemy czekać na tych, którzy pragną przystąpić do tego sakramentu każdego dnia w dni powszednie od 9.00 do 10.00 i po południu od 17.00 do 19.00 i oczywiście podczas każdej Mszy św., które w dni powszednie są sprawowane o 6.30, 8.00 i 18.00.

Dzisiaj piątek, czas kiedy wiele osób także indywidualnie odprawia Drogę krzyżową. Zachęcamy do skorzystania z takiej możliwości w pustym kościele. Na facebooku parafii zamieściliśmy linki, które mogą być pomocne do indywidualnego odprawienia tego nabożeństwa. Nie możemy odprawiać Drogi Krzyżowej wspólnie, ale możliwość indywidualnej modlitwy też pozwala, aby czas Wielkiego Postu owocnie spędzić.

Chciałbym zapowiedzieć, że od najbliższej  niedzieli 22 marca pragniemy, by ta nasza więź, łączność mogła być podtrzymana czy może nawet pogłębiona. W niedzielę poprzez transmisję na facebooku parafii będzie możliwość uczestniczenia we Mszy św. sprawowanej w naszym kościele parafialnym o godz. 12.00.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam!

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię!
Ks. Andrzej Mazański, proboszcz

20.03.2020

Słowo naszego Księdza Proboszcza.P.S. Następne nagrania będą miały lepszą jakość dźwięku 🙂

Opublikowany przez Parafia Świętej Rodziny na Zaciszu Piątek, 20 marca 2020