Pielgrzymka do Portugalii

Niektórzy byli w Fatimie i wciąż chcą tam powrócić, bo tam zmieniło się ich życie, a dla innych może to być pierwsza wizyta w tym miejscu. Nasza parafia organizuje w dniach 5-12 sierpnia pielgrzymkę do Fatimy i kilku miejsc w Portugalii z jednodniowym wyjazdem do Santiago de Compostela. Termin jest przez niektóre osoby przyjmowany z obawą ze względu na wysokie temperatury, ale jednocześnie jest on okazją do wyjazdu dla tych, którzy zazwyczaj nie mogli korzystać z pielgrzymek organizowanych wiosną, czy jesienią z powodu obowiązków związanych z rokiem szkolnym swoich dzieci i wnuków. Zapraszamy zatem zarówno osoby samotne, jak i małżonków, czy rodziny (przecież w Fatimie to właśnie dzieci spotkały się z Maryją i one przekazały światu to, co ma nam do powiedzenia!) do miejsca, które według wielu osób jest kluczowe dla zrozumienia wielu wydarzeń w historii kontaktu Pana Boga z człowiekiem w XX. wieku. Prosimy o jak najszybsze zgłoszenia do ks. Zbigniewa.
Dokładny plan pielgrzymki i warunki uczestnictwa:
5–12.08.2020

1 dzień: WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA
Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa Okęcie przy stanowisku Patron Travel o godz. 16.30. Wylot do Lizbony via Frankfurt o godz. 18.55. Przylot do Lizbony o godz. 23.40. Transfer z Lizbony do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Nocleg.
2 dzień: FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS
Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
3 dzień: FATIMA – BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE
Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do ALCOBAÇA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na malowniczej plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
4 dzień: FATIMA – TOMAR – COIMBRA
Po śniadaniu zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru Templariuszy w TOMAR. Wyjazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Zwiedzanie Uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii), Starej Katedry. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
5 dzień: FATIMA – PORTO – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Santiago de Compostella. Po drodze postój w PORTO – zwiedzanie wpisanego na Listę światowego dziedzictwa UNESCO portu. Kościół św. Franciszka. Most żelazny z XIX w. Zwiedzanie BRAGI – głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów – m.in. Ratusz, Katedra. Obiadokolacja i nocleg w Santiago de Compostela.
6 dzień: SANTIAGO DE COMPOSTELLA – FATIMA
Po śniadaniu zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Przejazd w kierunku Fatimy. Obiadokolacja i nocleg.
7 dzień: LIZBONA – FATIMA
Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugali – LIZBONY: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami – katedra Se, kościół Św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego; dzielnica Belem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
8 dzień: FATIMA – WARSZAWA
Transfer na lotnisko w Lizbonie ok. godz. 10.00. Wylot do Warszawy via Frankfurt o godz. 14.20. Przylot do Warszawy o godz. 20.50.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Cena zawiera: przelot samolotem z przesiadka via Frankfurt; opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 7 noclegów w hotelach 2/3* (pokoje 2 osobowe); 6 śniadań i 7 obiadokolacji; opiekę pilota; ubezpieczenie KL i NNW i choroby przewlekłe.

Cena nie zawiera: biletów wstępu, lokalnych przewodników i opłat związanych z realizacja programu 100 EUR/os. (płatne na miejscu); posiłków na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji; dodatkowych ubezpieczeń: kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% włączając choroby przewlekłe i nowotworowe); dopłaty do pokoju jednoosobowego (750 PLN) jedynie po wcześniejszym potwierdzeniu ze strony biura; wydatków osobistych.
CENA 3550 PLN
ZGŁOSZENIA DO KS. ZBIGNIEWA WRAZ Z ZALICZKĄ W WYSOKOŚCI 1000 PLN SĄ PRZYJMOWANE DO 15 MARCA.