Katechezy dla dorosłych i młodzieży

Czy jest ktoś, kogo nic nie trapi? Przecież każdy ma jakieś troski. Dotyczą nas samych, naszych najbliższych, może Ojczyzny czy Kościoła. Czasami odnoszą się do przeszłości, często – do przyszłości. Bywa, że trudno jest nam coś przebaczyć – sobie czy innym. Bywa, że lęk o to, co będzie, zatruwa nam teraźniejszość.
Święty Piotr daje nam na to zaskakującą receptę czy może tylko sugestię: Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego… Wszystkie troski. Czy to w ogóle możliwe? A może chodzi o to, że nie do końca przyjmujemy do siebie drugą część tego zdania: gdyż Jemu zależy na was?
Czy Panu Bogu na mnie zależy? Może w odpowiedzi na to pytanie pomoże cykl katechez, które niebawem rozpoczną się w naszym kościele. Głoszą je członkowie parafialnej wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej.
Katechezy opierają się przede wszystkim na Słowie Boga zawartym w Piśmie Świętym. Stawiają przed oczyma biblijne postacie i wydarzenia – Abrahama i wyjście Izraelitów z Egiptu, świętych Piotra i Pawła, zesłanie Ducha Świętego i najważniejsze: Zmartwychwstanie. Zachęcają do refleksji nad własnym życiem. Może pozwolą dostrzec coś nowego lub trochę inaczej spojrzeć na troski własne i cudze?
Pierwsza katecheza w niedzielę 1 marca o godz. 19.00, a następne w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy!

Ksiądz proboszcz i katechiści z parafialnej wspólnoty neokatechumenalnej