Puchar 8 Drużyn zdobyty

Oto skład drużyny mistrzowskiej Pucharu 8 Drużyn: Mateusz Laskowski, Grzegorz Osica, Kuba Urbański, Grzegorz Szymański, Patryk Madej, Kamil Konopka, Hubert Klimek, Rafał Sierhej (kapitan), Krzysztof Szymański, Michał Marcinkiewicz, Marcin Kazimierczak, Jakub Rymarski.
PKS Gang Plebanii został spontanicznie założony w 2015 r. Spotykaliśmy się na tradycyjną ministrancką piłkę, tak jak robiliśmy to w prawie każdą sobotę, od przynajmniej 6 lat. W tym czasie udało nam się podnieść nasze umiejętności na tyle, aby wystartować na drugim poziomie rozgrywkowym Warszawsko-Praskiej Ligi Piłki Nożnej. 23 maja 2015 r. to symboliczna data powstania naszego klubu, gdyż tego dnia powstał fanpage drużyny na Facebooku. Później Parafia zainwestowała w nas i graliśmy już w jednolitych niebieskich koszulkach. Naszym opiekunem został ks. Wojciech Sokołowski. Pierwszy sezon w „profesjonalnej” piłce okazał się dla nas dość łatwy. Mieliśmy tylko jedną porażkę i jeden remis w 14 meczach, co zagwarantowało nam pierwsze miejsce w grupie i awans do najwyższej ligi, w której za cel postawiliśmy sobie mistrzostwo diecezji i awans na mistrzostwa Polski. Przez dwa lata gry w parafialnej ekstraklasie zyskaliśmy cenne doświadczenie i niewątpliwie zwiększyły się nasze umiejętności. Po dwóch latach odezwał się do nas założyciel Pucharu 8 Drużyn. Sezon był ciężki, doznaliśmy jedynie 2 porażek w 14 meczach, nie remisując w tym czasie ani jednego. 36 punktów na koniec sezonu dało nam tytuł mistrza ligi z dwupunktową przewagą nad zespołem MKP Tarchomin. Kluczowy w całym sukcesie okazał się mecz rewanżowy ze wspomnianą drużyną. Po zwycięstwie 6:1 byliśmy już liderem. Michał Marcinkiewicz zdobył tytuł króla strzelców strzelając rekordowe 32 bramki, co daje średnią ponad 2 bramek na mecz. Drugi w tej klasyfikacji był Rafał Sierhej, któremu udało się strzelić 16 goli, a także zaliczyć 14 asyst, co dało mu drugie miejsce, także w klasyfikacji najlepszych asystentów ligi. Jednak najważniejsze jest to, że cały zespół spisał się fantastycznie. Jako zespół zdobyliśmy największą ilość bramek w całej lidze – 79, a straciliśmy jedynie 34. W następnym sezonie chcielibyśmy obronić mistrzowski tytuł.

Rafał Sierhej