Zaproszenie na katechezy dla małżonków

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” (20.01.2019 r.) ukazała się informacja o cyklu katechez, które w trzecie niedziele miesiąca o godz. 18.45 będzie głosił ks. Robert Wielądek, diecezjalny duszpasterz rodzin w Kościele Świętej Rodziny na Zaciszu.

W artykule pt. „Formacja, nie frustracja!” czytamy:

– „Zastanawialiśmy się z ks. proboszczem Andrzejem Mazańskim, jak uczcić niedawne 70-lecie parafii. A że – jak twierdził bp Romuald Kamiński – patron, czyli Święta Rodzina, zobowiązuej do różnych inicjatyw prorodzinnych, postanowiliśmy, że takie katechezy odbywać się będą na Zaciszu. Pzoa tym doświadczenie uczy nas, że łatwiej zdecydować się na udział w katechezie, kiedy można z niej skorzystać w swojej okolicy – mówi ks. Wielądek.

Pierwsze, najbliższe spotkanie odbędzie się 20 stycznia, a poświęcone będzie ojcostwu i macierzyństwu. – Wrócimy do wizji rodzicielstwa zawartej w Familiaris consortio. Trudno tę wizję realizować, skoro się jej nie zna – mówi duszpasterz rodzin.”

Dlaczego warto skorzystać z katechez? – pyta autor artykułu Radek Molenda. – Albo formacja, albo frustracja – odpowiada ks. Robert Wielądek i dodaje: „Często ludzie widzą, że w ich życiu małżeńskim i rodzinnym coś nie gra, nie szukają jednak wsparcia. Nie wiedzą, gdzie iść, jak się za to zabrać. Stają też przed nowymi zadaniami, które niesie współczesność, i nie zawsze umieją stawić im czoła. W tym chcemy rodzinom pomóc. Wolimy działać prewencyjnie. Wybieramy formację!” – mówi duszpasterz rodzin.