W naszych domach na nowy rok kalendarz parafialny

Rok 2017 był dla naszej parafii szczególnie ważny, a data 18 czerwca, kiedy to odbyła się konsekracja kościoła pw. Świętej Rodziny, stała się datą historyczną. Odtąd, już co roku, 18 czerwca, będziemy świętować pamiątkę konsekracji świątyni parafialnej.

Z tej okazji na 2018 rok przygotowany został kalendarz, który upamiętnia to ważne wydarzenie. Dostępny jest w księgarni pod dzwonnicą. Na kartach kalendarza zamieszczone zostały fragmenty homilii wygłoszonej przez Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera podczas Mszy św. w dniu konsekracji kościoła. Również cytaty wybrane na każdy miesiąc roku także pochodzą z tej homilii. 

Na zakończenie tego historycznego wydarzenia Ksiądz Arcybiskup w kontekście patronatu Świętej Rodziny powiedział: „Rodzina jest obrazem Trójcy Świętej na ziemi i stąd jej wielkość, stąd jej świętość, stąd jej nieprzemijalność. Rodzina złożona z ojca, matki i dziecka. To widać wśród was. Witały mnie i żegnały rodziny. Niech te rodziny budują Kościół, bo Kościół też ma strukturę rodzinną, bo Kościół też nosi w sobie tajemnicę Trójcy Świętej. I tej Trójcy was powierzam.”