Pozdrowienia z Papui-Nowej Gwinei

Ks. bp. Józef Roszyński przesłał na ręce Ks. Proboszcza list z pozdrowienia dla całej parafii i kolejną relację zdjęciową z wizytacji dekanatów w swojej diecezji Wewak, stolicy prowincji Sepik Wschodni w Papui-Nowej Gwinei. Ks. Roszyński jest misjonarzem w tym kraju już od 25 lat, a od 2015 r. pełni funkcję ordynariusza diecezji. Utrzymuje z naszą parafią stały kontakt i odwiedza nas jak tylko jest w Polsce.

 

Parafianie z Zacisza od lat wspierają misje na różne sposoby. W swojej korespondencji Ksiądz Biskup pisze, że aktualnie w Papui jest pora jesienna, padają deszcze, więc aby dotrzeć do swoich diecezjan często zwyczajnie brodzi w błocie. W galerii prezentujemy zdjęcia, które otrzymaliśmy. Warto zwrócić uwagę na zdjęcie z powitania biskupa w jednej z wiosek nad rzeką Sepik – ks. bp z ubłoconymi nogami, a następnie głosi kazanie podczas Mszy św. na bosaka.
– Dzięki za pomoc, modlitwę i za to, że o mnie pamiętacie. Niech Pan Wam błogosławi i Was strzeże. Modlę się za Was – napisał bp Roszyński.

P1450021

P1450158