II Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 zostanie dodatkowo odprawiona Msza św. dla dzieci kl. III SP nr 52, przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
 2. W miniony czwartek rozpoczął się kurs przedmałżeński. Narzeczonych serdecznie zapraszamy na kolejne czwartki na godz. 20.00.
 3. W tym tygodniu pragniemy kontynuować odwiedzanie parafian wg następującego planu:
  poniedziałek – 16 stycznia: Rolanda, Sowizdrzała, Błażeja, Gustawa, Benedykta, Warsa, Litawora, Matyldy, Lecha,
  wtorek – 17 stycznia: Dominiki, Irminy, Rafaela, Figara, Bratka, Ogrodnicza,
  środa – 18 stycznia: Tymiankowa, Zygmuntowska, Karkonoska, Wieczorowa,
  czwartek – 19  stycznia: Spójni, Kościeliska, Poranna, Koniczynowa, Żyzna,
  piątek – 20 stycznia: Błędowska, Bogumińska, Gdyńska, Remontowa, Miedzianogórska, Lotnika,
  sobota – 21 stycznia: Gliwicka, Pomocnicza, Starozaciszańska, Dyngus, Krośniewicka, Czerwonej Jarzębiny, Nad Strugą,
  poniedziałek – 23 stycznia: Blokowa, Czarna Droga, Bohuszewiczówny, Kolista, Mleczna.
  W sobotę rozpoczynamy odwiedzanie parafian o godz. 11.00, w pozostałe dni tygodnia o godz. 16.00.
 4. W dniach o 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia są słowa: „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas”. Plan spotkań ekumenicznych i nabożeństw można znaleźć na stronie internetowej naszej diecezji .
 5. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ekipę naszej diecezjalnej telewizji SALVE.TV. Wizyta związana jest z inicjatywą przygotowania wideowizytówek kolejnych parafii naszej diecezji. Telewizyjnej akcji będzie towarzyszyła ewangelizacja poprzez wygłaszanie świadectw o działaniu Boga w codziennym życiu. Odbędzie się również wieczorna projekcja filmu oraz spotkanie modlitewne o godz. 19.00.
 6. W poprzednią niedzielę gościliśmy ks. Grzegorza Piątka, sercanina, z Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”. Dzisiaj gościem naszym jest pan Piotr Kossakowski, który wygłosi swoje świadectwo oraz zaprosi osoby chętne i zainteresowane na spotkanie w domu parafialnym w naszej parafii w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej