Niedziela Trójcy Świętej

  1. W najbliższy czwartek 26 maja przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte będą odprawiane w tym dniu wg porządku niedzielnego, tj. o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Główna Msza Święta, po której wyruszy uroczysta procesja do 4 ołtarzy, zostanie odprawiona o godz. 12.00. Podobnie jak w latach ubiegłych, procesja przejdzie ulicami: Skrzypcową, Czerwińską, Blokową, Mleczną i Korzystną do czwartego ołtarza, który będzie umieszczony przy parkingu parafialnym.
  2. Dziewczynki, które chcą wziąć udział w procesji, zapraszamy na próbę w środę 25 maja o godz. 19.00. Parafian zaś prosimy o przynoszenie, w miarę możliwości, kwiatów do sypania dla bielanek.
  3. Po uroczystości Bożego Ciała, przez całą oktawę, zapraszamy ministrantów, bielanki, panów z asysty kościelnej oraz dzieci klas III w strojach pierwszokomunijnych do wzięcia udziału w procesji eucharystycznej, która będzie połączona z nabożeństwem majowym.
  4. W piątek, sobotę i niedzielę, od 27 do 29 maja, odbędzie się parafialna pielgrzymka do Wilna szlakiem Bożego Miłosierdzia. Wyjazd w piątek o godz. 7.00 z parkingu parafialnego.
  5. Dzisiaj po Mszach Świętych rozprowadzane są przed kościołem i w zakrystii płyty CD z nagraniem występu naszej dziecięcej scholi parafialnej.
  6. Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza rodziny z dziećmi na festyn z okazji finału akcji „Kilometry Caritas” będącej próbą bicia rekordu Guinesssa w układaniu najdłuższego ciągu monet jednozłotowych. Festyn odbędzie się w niedzielę dnia 29 maja br. przy błoniach Stadionu Narodowego vis a vis Teatru Powszechnego.
  7. W niedzielę 12 czerwca pragniemy wraz z młodzieżą zorganizować kiermasz ciast. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję i zapisywania na listę.