IV Niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiaj o godz. 16.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św., podczas której dzieci kl. III ze SP nr 52 odnowią przyrzeczenia Chrztu św.
    Podajemy przy okazji terminy I Komunii św.: dzieci ze SP nr 84 w niedzielę 15 maja, a dzieci ze SP nr 52 w sobotę 21 maja.
  2. W tym tygodniu w sobotę 23 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św.
  3. Za tydzień w niedzielę 24 kwietnia przejdzie ulicami Warszawy Marsz Świętości Życia. Marsz poprzedzi Msza św. o godz. 11.00 w katedrze św. Floriana, na którą ks. Abp Henryk Hoser zaprasza całe rodziny, środowiska parafialne, grupy, wspólnoty, wszystkich zaangażowanych w przygotowanie do ŚDM, zwłaszcza rodziny, które pragną przyjąć młodych w swoich domach. Marsz przejdzie z katedry na Plac Zamkowy, a następnie po połączeniu się z Archidiecezją Warszawską do Bazyliki Świętego Krzyża.
  4. Również za tydzień w niedzielę 24 kwietnia Środowisko Medyczne gromadzące się przy naszej parafii zaprasza wszystkich na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie w domu parafialnym. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Stanisław Warzeszak, krajowy duszpasterz Służby Zdrowia, a prelekcję wygłosi prof. Bogdan Chazan. Spotkanie będzie poświęcone św. Beretcie Molli. Nawiedzą nas również jej relikwie.
  5. Przypominamy, ze Msza św. w intencji Róż Różańcowych rodziców, młodzieży i dzieci odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.
  6. Członkowie Fundacji św. Józefa pomogą chętnym w rozliczeniu i przesłaniu PIT-ów w najbliższy wtorek w godz. 18.30 – 20.00. Serdecznie zapraszamy.
  7. W księgarni można nabyć nową adhortację posynodalną „Amoris Laetitia” o miłości w rodzinie Ojca św. Franciszka.
  8. Przy chrzcielnicy umieszczona jest księga, którą pragniemy upamiętnić 1050 rocznicę Chrztu Polski. Zachęcamy, by wpisywać do niej swoje imię i nazwisko, datę i ewentualnie miejsce Chrztu św.