Rekolekcje parafialne

Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu 13 marca i będą trwały do środy 16 marca.

W tym samym czasie od poniedziałku do środy odbędą się również rekolekcje dla dzieci ze SP nr 84.

Natomiast dzieci ze SP nr 52 będą miały rekolekcje wcześniej w dniach od 9 do 11 marca od środy do piątku.

Poprowadzi je ks. Łukasz Żak.

W dni powszednie nauki rekolekcyjne dla dorosłych będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00, zaś dla młodzieży o godz. 19.30.

W godzinach od 10.15 do godz. 14.00 odbędą się rekolekcje dla dzieci ze SP nr 84.

ks.ukasz

Ksiądz Łukasz pochodzi Grochowa, z parafii Narodzenia Pańskiego przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej na Witolinie. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej.

W międzyczasie ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Jest także magistrem teologii w zakresie mariologii.

Święcenia kapłańskie przyjął z rąk abp. Henryka Hosera 11 czerwca 2011 roku.

Po święceniach został skierowany do pracy w parafii św. Brata Alberta w Warszawie Wesołej Zielonej, gdzie pracuje do dziś. W zeszłym roku na antenie Radia Warszawa i w Telewizji Razem ksiądz Łukasz prowadził wraz z księdzem Robertem Wielądkiem rekolekcje wielkopostne „Jezus w wielkim mieście”.