I Niedziela Wielkiego Postu

  1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestniczenia w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali.
    Na Drogę krzyżową zapraszamy w piątki: dzieci o godz. 17.00, dorosłych na godz. 17.30 a młodzież i wszystkich później wracających z pracy na godz. 19.00. Na Gorzkie żale zapraszamy w niedziele na godz. 17.15.
    Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu 13 marca i będą trwały do środy 16 marca. Osoby, które przewidują, że nie będą mogły w tym czasie uczestniczyć w rekolekcjach parafialnych, mogą wziąć udział w rekolekcjach diecezjalnej wspólnoty Ruch Rodzin Nazaretańskich, które odbędą się w przyszłym tygodniu od poniedziałku 22 lutego do środy 24 lutego o godz. 19.00. Poprowadzi je ks. Robert Wielądek, misjonarz Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.
  2. W przyszłą niedzielę 21 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się kolejne comiesięczne spotkanie młodzieży, które poprowadzi ks. Robert. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 za tydzień śpiewy poprowadzi schola młodzieżowa.
  3. Ks. Robert zaprasza młode małżeństwa naszej parafii na spotkanie w sobotę za dwa tygodnie 27 lutego o godz. 11.00.
  4. W najbliższy poniedziałek 15 lutego o godz. 18.30 w domu parafialnym odbędzie się kolejne spotkanie Przyjaciół Dróg św. Jakuba. Spotkanie poprowadzi Berenika Seryczyńska, która była wolontariuszką w polskim albergue na Monte de Gozo, a podczas ostatniej wędrówki Drogą Francuską nakręciła film. Podzieli się z nami swoimi przeżyciami, opowie o spotkanych ludziach różnych religii, ras, profesji, zainteresowań, mówiących rozmaitymi językami…Ciekawe, co skłoniło Berenikę do nakręcenia filmu? Dlaczego wyruszyła w drogę?
  5. Przez cały okres Wielkiego Postu w dni powszednie od poniedziałku do piątku wspólnota neokatechumenalna gromadzi się w naszym kościele na modlitwę Liturgią Godzin – Jutrznię. Wszystkich zapraszamy do tej wspólnej modlitwy o godz. 5.45