Rozśpiewany pochód wszystkich świętych na Zaciszu

W czwartek 31.10 br. w Parafii Świętej Rodziny na warszawskim Zaciszu odbył się Pochód Wszystkich Świętych.

Po wieczornej Eucharystii ruszyliśmy ulicami Zacisza w „rozśpiewanej” procesji. Dzieci przebrane za swoich ulubionych świętych szły niosąc Relikwie Brata Alberta, Św. Siostry Faustyny i Św. Wincentego Pallotiego.

I choć warunkiem uczestnictwa w pochodzie było przebranie się za świętego, parafianie którzy przyszli tylko poobserwować ochoczo ruszyli z nami skandując: Świętych kocham i szanuję, ich uczynki naśladuję, tak aby wszyscy to usłyszeli.

Aby usłyszeli, że Kościół jest atrakcyjny, trendy i mówi wieloma głosami… Było tylko, a może aż sto osób, z czego dwadzieścioro to pięknie przebrane dzieci. Ze śpiewem na ustach przemierzaliśmy zaciszańskie ulice chcąc przypomnieć wszystkim, że to radosne święto. W ten modlitewny sposób rozpoczęliśmy obchody Uroczystości Wszystkich Świętych.

Do zobaczenia za rok.

Autor tekstu: Agnieszka Tobota