II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00 i będzie trwała do godz. 18.00.

2. We wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą sprawowane tak jak w dni powszednie o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. W godz. 12.00 – 13.00 w „godzinie łaski” będzie możliwość adoracji i modlitwy w kościele. Przypominamy, że ten dzień 8 grudnia rozpoczyna Rok Miłosierdzia.

3. Środowisko Medyczne Świętej Rodziny zaprasza wszystkich związanych ze służbą zdrowia na kolejne comiesięcznie spotkanie w najbliższy czwartek 10 grudnia. Tematem spotkania będzie kolejny czwarty rozdział Encykliki Jana Pawła II „Bogaty w miłosierdzie” zatytułowany „Przypowieść o synu marnotrawny”.

4. Spotkanie dla rodzin, gotowych przyjąć młodzież, która przybędzie do nas w lipcu przyszłego roku na ŚDM, odbędzie się w przyszłą niedzielę 13 grudnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

5. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w czwartek 17 grudnia i będą trwały do niedzieli 20 grudnia. Program rekolekcji jest umieszczony na ostatniej stronie naszej gazetki parafialnej.

6. Informujemy, że od 1 stycznia nastąpi zmiana godzin Mszy św. niedzielnych. Będą one odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. Dodatkowo w II i IV niedzielę miesiąca będzie odprawiana Msza św. o godz. 13.00, podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu św.

7. Od stycznia rozpocznie swoją działalność nowe prywatne przedszkole edukacyjne o charakterze katolickim im Matki Bożej Fatimskiej. Mieścić się ono będzie na terenie parafii przy ul. Błędowskiej 3. Dni otwarte od 12 grudnia (Tel. 605 523 503).

8. Przy bocznym wyjściu z kościoła, pod dzwonnicą, można nabyć opłatek wigilijny, świece „Caritas” oraz karty świąteczne.