IV Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj kończymy nasze adwentowe rekolekcje parafialne. Dziękujemy ks. Robertowi za budzenie naszych sumień i zachętę do wchodzenia w doświadczenie Bożego Miłosierdzia.

2. Do czwartku zapraszamy na roraty. W środę po roratach zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie w domu parafialnym..

3. Przypominamy, że w czwartek 24 grudnia nie sprawujemy w kościele Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, gdyż w tym czasie gromadzimy się w domach przy stole wigilijnym.

4. Na pasterkę, pierwszą Mszę św. Bożego Narodzenia zapraszamy na godz. 24.00.
W pierwszy dzień świąt 25 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.

5. W przyszłą niedzielę 27 grudnia przypada nasze święto patronalne, Uroczystość Świętej Rodziny. Mszy św. o godz. 12.30 będzie przewodniczył ks. Abp Henryk Hoser SAC. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny małżeństwa, które obchodziły w obecnym, kończącym się roku jubileusz 25, 50, 60 – lecia zawarcia sakramentu małżeństwa.
Bezpośrednio przed tą uroczystą Mszą św. odbędzie się w naszym kościele o godz. 11.45 koncert kolęd polskich i francuskich w wykonaniu: Jerzego Zelnika – recytacja, Katarzyny Bienias – sopran i Grzegorza Zychowicza – bas oraz Zespołu Instrumentów Dawnych Ars Nova.

6. Przypominamy, że od 1 stycznia nastąpi zmiana godzin niedzielnych Mszy św. Będą one odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 10.30 (dla dzieci), 12.00 i 18.00. Dodatkowo w 2 i 4 niedzielę miesiąca będzie odprawiona Msza św. o godz. 13.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu. Jednocześnie będą to Msze św. zbiorowe, podczas których będziemy przedstawiać różne nasze intencje przez wstawiennictwo Świętej Rodziny.

7. Fundacja św. Józefa serdecznie dziękuje za wsparcie finansowe, okazywane przez parafian w postaci 1% podatku. Osoby działające w Fundacji pragną wyrazić swoją wdzięczność obdarowując dzisiaj po Mszy św. wszystkich parafian własnoręcznie upieczonymi i przyozdobionymi piernikami świątecznymi.

8. Przy bocznym wyjściu z kościoła, pod dzwonnicą, można nabyć jeszcze dzisiaj opłatek wigilijny, świece „Caritas” a także świąteczne numery czasopism po zmienionych cenach „Idziemy” w cenie 5 zł, „Gość niedzielny” – 7 zł i „Niedziela” – 10 zł.

9. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają sianko. Złożone ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

10. Odwiedzanie parafian rozpoczniemy w poniedziałek 28 grudnia. Rozkład kolędy podamy w święta.