III Niedziela Adwentu

1. W najbliższy czwartek 17 grudnia rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czwartek, piątek i sobotę dla dorosłych podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00, zaś dla młodzieży podczas Mszy św. o godz. 19.30. Dodatkowo nauki dla małżonków będą w czwartki, piątki i sobotę po Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy w czwartek i piątek na roraty na godz. 6.30 zaś w sobotę na godz. 16.00. Spowiadać będziemy rano podczas rorat o godz. 6.30 oraz pół godziny przed i podczas wszystkich pozostałych Mszy św. rekolekcyjnych. Zakończenie rekolekcji w przyszłą niedzielę 20 grudnia.

2. Młodzież pragnąca wyjechać na ŚDM do Krakowa oraz chętną by włączyć się w posługę podczas przyjęcia gości w naszej parafii zapraszamy na krótkie spotkanie w najbliższy czwartek po Mszy św. rekolekcyjnej dla młodzieży o godz. 19.30. Przypominamy zaś, że spotkanie dla rodzin pragnących przyjąć młodzież, która przybędzie do naszej parafii w lipcu przyszłego roku, odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.

3. Za dwa  tygodnie w Niedzielę Świętej Rodziny, w dniu uroczystości odpustowej i naszego święta parafialnego, uroczystą sumę o godz. 12.30 odprawi ks. Abp Henryk Hoser. Na tę Mszę św. zapraszamy w sposób szczególny wszystkie małżeństwa, które obchodziły w obecnym kończącym się roku jubileusz 25, 50 i 60 lecia zawarcia sakramentu małżeństwa. Prosimy jubilatów o potwierdzenie do najbliższej środy wieczorem udziału w uroczystości z udziałem ks. Arcybiskupa w dniu 27 grudnia.

4. Przypominamy, że przez cały okres Adwentu codziennie w dni powszednie gromadzimy się na Mszy św. roratnie o godz. 6.30. W poniedziałki, środy i piątki, a w tym tygodniu także w czwartek ze względy na rekolekcje, w sposób szczególny zapraszamy na roraty dzieci wraz z rodzicami bądź opiekunami.

5. Przy bocznym wyjściu z kościoła, pod dzwonnicą, można nabyć opłatek wigilijny, świece „Caritas”, karty świąteczne oraz dzieciątka na sianie.

6. Przy figurze św. Antoniego znajduje się kosz na świąteczne dary dla ubogich z naszej parafii.