Niedziela Chrystusa Króla

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w roku liturgicznym. Za tydzień rozpocznie się czas Adwentu, czyli radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w okresie Adwentu będziemy odprawiali, podobnie jak w latach ubiegłych, w dni powszednie o godz. 6.30.
Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w czwartek 17 grudnia i będą trwały do niedzieli 20 grudnia, czyli IV Niedzieli Adwentu.

2. Wczoraj w Katedrze św. Floriana 5 starszych ministrantów z naszej parafii zostało promowanych i przeznaczonych do posługi lektora. Jest to radość dla naszej wspólnoty parafialnej, ale też i wezwanie, by pamiętać o modlitwie w intencji nowopromowanych lektorów: Mateusza, Grzegorza, Jakub, Rafała i Bartłomieja.

3. Kolejne spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się jutro w poniedziałek 23 listopada o godz. 19.00. Wszystkich członków Rady serdecznie zapraszamy.

4. Opłatek na stół wigilijny rozprowadzany będzie przy bocznym wyjściu pod dzwonnicą. Osoby, które potrzebują go nabyć wcześniej mogą to uczynić już dzisiaj.

5. W księgarni parafialnej polecamy nietypowy przewodnik po Ziemi Świętej, w którym refleksje teologiczne i duchowe przeplatają się z anegdotami z podróży dwóch jezuitów. Szczegóły historyczne przenoszą nas w czasie – dzięki nim patrzymy na świat oczyma Jezusa.

6. Dzisiaj zapraszamy do kawiarenki parafialnej prowadzonej przez młodzież, która zbiera fundusze na przyjęcie gości ŚDM w naszej parafii. Jest to ostatni raz w tym roku. W czasie Adwentu kawiarenka nie będzie czynna.