I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna czas Adwentu i jest jednocześnie pierwszą niedzielą nowego roku liturgicznego. W progranie duszpasterskim Kościoła w Polsce to rok jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Hasło jubileuszu brzmi: Nowe życie w Chrystusie.

2. W czasie Adwentu wszyscy jesteśmy zaproszeni na roraty, by we wspólnocie przeżywać ten czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W naszym kościele roraty będą odprawiane codzienne w dni powszednie o godz. 6.30. W poniedziałki, środy i piątki zapraszamy w sposób szczególny wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Zachęcamy, aby na roraty przychodzić z lampionami.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź rano i po południu od godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. W sobotę Msza św. w intencji kółek różańcowych o godz. 8.00, wcześniej o godz. 7.15 różaniec a po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.

4. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w czwartek 17 grudnia i będą trwały do niedzieli 20 grudnia. Poprowadzi je ks. Robert Wielądek, diecezjalny duszpaszterz rodzin, od sierpnia rezydent w naszej parafii.

5. Kolejne spotkanie młodzieżowych wolontariuszy ŚDM odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 wszystkie dzieci zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem w kawiarence parafialnej.

7. Spotkanie dla rodzin, które zadeklarowały chęć przyjęcia młodzieży, która przybędzie do nas w lipcu przyszłego roku odbędzie się za 2 tygodnie – 13 grudnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

8. Informujemy, że od 1 stycznia 2016 roku nastąpi zmiana godzin Mszy św. niedzielnych. Msze św. w niedziele będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 10.30 (dla dzieci), 12.00 i o godz. 18.00. Dodatkowo będą odprawiane Msze św. w II i IV niedzielę miesiąca o godz. 13.00, podczas których będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego. Jednocześnie będą to Msze św. zbiorowe, podczas których będziemy przedstawiali różne nasze intencje przez wstawiennictwo Świętej Rodziny.

9. Przy bocznym wejściu pod dzwonnicą w księgarnii można nabyć opłatek wigilijny, świece „Caritas” oraz karty świąteczne. W ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku w godz. 17.00 – 19.00.