Środowisko medyczne zaprasza na wykład o rachunku sumienia

W czwartek 10 stycznia odbędzie się comiesięcznie otwarte spotkanie środowiska medycznego. Konferencję pt. „Rachunek sumienia w oparciu o Pismo Święte” wygłosi ks. Bartosz Adamczewski z UKSW, biblista, wykładowca WSD DW-P, Pismo Święte Nowego Testamentu. Początek o godz. 19.00 Mszą św. w kaplicy domu parafialnego, a następnie o godz. 20.00 konferencja. Zapraszamy.

 

Rachunek sumienia polega na słuchaniu Boga i słuchaniu swojego serca. Sumienie pełni decydującą rolę w rozwoju duchowym człowieka. Podporządkowując aktywność sumieniu, człowiek doskonali się duchowo, a przez to zmianie ulega cała jego postawa życiowa. Regres duchowy wynika z ograniczania aktywności sumienia w życiu . Sumienie  pozwala zyć chwilą obecną, łaska chwili i odczytywać znaczenie duchowe wydarzeń . św Ignacy L0yola zamiast „rachować” swoje grzechy, zachęca do „badania” sumienia. Sumienie to  miejsce w nas gdzie przebywamy z Bogiem. Badamy to miejsce, żeby się spotkać z Nim – bliskim i kochającym. Rachunek sumienia to forma codziennej modlitwy. Tylko wtedy, kiedy jest praktykowana każdego dnia, może przynosić regularne owoce.