Godzina łaski – 8 grudnia, godz. 12.00-13.00

W piątek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu w godz. 12.00-13.00, w godzinie łaski, zapraszamy do kościoła na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z racji II piątku miesiąca, a o godz. 18.00 Msza św., podczas której Róże Różańcowe modlitwy rodziców, dzieci i młodzieży odnowią swój akt oddania Matce Bożej, a po Mszy św. możliwość podjęcia adopcji dzieci poczętych, których życie jest zagrożone.

Środowisko Medyczne Świętej Rodziny zaprasza na spotkanie

Środowisko Medyczne zaprasza na kolejne comiesięcznie spotkanie w czwartek 7 grudnia o godz. 19.00 w domu parafialnym. Gościem spotkania będzie dr Maria Sielicka-Gracka, prezes stowarzyszenia „Lekarze nadziei”, a tematem wezwanie „Dawajmy siebie samych” i słowa św. Brata Alberta „Skąpy jest ten, kto nie jest jak On”. Wszystkich związanych ze służbą zdrowia serdecznie zapraszamy.

Święty Józef – strażnik skarbów

Tegoroczny adwent przeżyjemy ze św. Józefem – człowiekiem, któremu Bóg – jak podkreślił Jan Paweł II w adhortacji apostolskiej  – „powierzył straż nad swymi najcenniejszymi skarbami”. Temat  wpisuje się w obchody Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego, który dla Narodowego sanktuarium św. Józefa w Kaliszu specjalnym listem ogłosił papież Franciszek. Rok świętego Józefa zacznie się tam w pierwszą niedzielę Adwentu, 3 grudnia 2017 r., i potrwa do uroczystości Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r.

Rozpoczynamy Adwent

Dzisiejsza niedziela, 3 grudnia 2017 r. rozpoczyna czas Adwentu i jest jednocześnie początkiem nowego roku liturgicznego. Mottem, hasłem tego nowego roku są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. W czasie Adwentu wszyscy jesteśmy zaproszeni na roraty, by we wspólnocie przeżywać ten czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W naszym kościele roraty będą odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 6.30. W poniedziałki, środy i piątki zapraszamy w sposób szczególny wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Zachęcamy, aby na roraty przychodzić z lampionami. Wcześniej na godz. 5.40 na codzienną Jutrznię zaprasza wspólnota neokatechumenalna z naszej parafii.