Godzina łaski – 8 grudnia, godz. 12.00-13.00

W piątek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu w godz. 12.00-13.00, w godzinie łaski, zapraszamy do kościoła na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z racji II piątku miesiąca, a o godz. 18.00 Msza św., podczas której Róże Różańcowe modlitwy rodziców, dzieci i młodzieży odnowią swój akt oddania Matce Bożej, a po Mszy św. możliwość podjęcia adopcji dzieci poczętych, których życie jest zagrożone.

Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi. Objawienia Róży Duchownej rozpoczęły się 24 listopada 1946 r. w szpitalu w Montichiari. Pielęgniarka Pierina Gilli ujrzała kobiecą postać, w której piersi tkwiły trzy miecze, a szatę przystrajały trzy róże: biała, czerwona i złota. Maryja prosiła o modlitwę, pokutę i pokorę. Przy kolejnych objawieniach nakazywała szczególną modlitwę za osoby duchowne. Życzyła sobie również ustanowienia święta ku czci Róży duchownej. Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

Objawienia trwały do 1976 roku. 15 sierpnia 2000 roku biskup Bresci, ks. Giulio Sanguinetti, uznał kult Matki Bożej Róży Duchownej w Montichiari.

Figury z podobiznami Róży Duchownej są rozpowszechnione na całym świecie. Figura Maryi Róży Duchownej znajduje się także w kaplicy w naszym domu parafialnym.