Koncert chóru „Concordia”

W niedzielę 2 kwietnia o godz. 16.30 w naszym kościele na zaproszenie Proboszcza Parafii Św. Rodziny i Dyrektora Domu Kultury Zacisze odbył się koncert muzyki sakralnej w wykonaniu chóru Concordia, pod kierownictwem Galiny Kazimirovskiej. Chór powstał w 2007 roku w Mińsku i brał udział w festiwalach muzycznych na Białorusi, występował na scenie Białoruskiej Filharmonii Narodowej oraz w kościołach na Białorusi, Litwie i w Polsce. Zespół stanowi 25 wykonawców. Repertuar chóru zachwycił słuchaczy przybyłych na koncert.

Mamy pełne wdzięczności

Tematem konferencji dla mam podczas ostatniego spotkania, które odbyło się w domu parafialnym 30 marca, była zachęta do wdzięczności Bogu zawarta w Piśmie Świętym. Ks. Proboszcz Andrzej Mazański podkreślił, że wdzięczność okazywana Bogu jest dla nas zbawienna. Słyszymy to w prefacji podczas każdej Mszy św., kiedy kapłan mówi: „Dzięki składajmy Panu Bogu naszemu.” My odpowiadamy: „Godne to i sprawiedliwe.” I powinniśmy mówić to z pełną świadomościa, bo za chwilę słyszymy potwierdzenie: „Zaprawdę, godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne, abyśmy zawsze i wszędzie Tobie składali dziękczynienie, Panie, Ojcze święty, wszechmogący, wieczny Boże.”

Marsz Świętości Życia

W Marszu Świętości Życia organizowanym w archidiecezji i diecezji warszawsko-praskiej przez Zakon Rycerzy Jana Pawła II wzięła udział XI. Chorągiew Świętej Rodziny z naszej parafii, z której jesteśmy bardzo dumni, oraz wiele rodzin, dając świadectwo wartości małżeństwa i rodziny. Współorganizatorem tego wydarzenia był ks. Robert Wielądek, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin, który jest rezydentem naszej parafii. Organizatorom Marszu przekazana została na potrzeby samotnych matek ofiara złożona podczas uroczystej Mszy świętej w dniu 28 marca, kiedy to kościół Świętej Rodziny na Zaciszu był wielkopostnym kościołem stacyjnym. Dziękujemy!
2 kwietnia przeżywaliśmy 12 rocznicę odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Marsz Świętości Życia upamiętnił nauczanie Papieża.