II Niedziela Wielkiego Postu

1. Wszystkich parafian zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale dziś i w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.45 dla dorosłych, o 17.30 dla dzieci oraz o 19.00 dla młodzieży i dorosłych.
  2. Dziś rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Dzisiaj nauki rekolekcyjne są głoszone na wszystkich Mszach świętych. Rekolekcje będą kontynuowane w najbliższy czwartek, piątek i sobotę, 29 lutego, 1 i 2 marca. W czwartek i piątek nauki będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 9.00, 18.00 i 20.00, a w sobotę o godz. 9.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed i w czasie wymienionych Mszy św.
  3. Rozpoczął się kurs dla narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa.  Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 20.00 w domu parafialnym.
  4. W najbliższych dniach kończymy odwiedzanie parafian. W poniedziałek odwiedzimy jeszcze parafian mieszkających przy ulicach: Skrzypcowej, Rozwadowskiej i Brodowskiego, a we wtorek przy Pospolitej i Żarnowieckiej. Wszystkim dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie odwiedzających księży i za ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone na pokrycie kosztów funkcjonowania parafii. W najbliższym okresie planujemy wykonanie w maju marmurowej balustrady oddzielającej w części prezbiterium od nawy głównej kościoła, a w wakacje wykonanie ławek w nawach bocznych. Osoby, do których księża nie dotarli z różnych powodów i pragną spotkać się jeszcze z księżmi zachęcamy do bezpośredniego umawiania się w dogodnym dla obu stron terminie.
  5. Od wczoraj od godz. 7.30 gościmy w naszym kościele relikwie bł. Siostry Bernardyny Jabłońskiej, wiernej uczennicy i naśladowczyni św. Brata Alberta. Nawiedzenie zakończy się dzisiaj Mszą św. o godz. 13.00. Nawiedzenie organizuje Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, prowadzące na terenie naszej parafii dom dla bezdomnych mężczyzn.
  6. Dziś po Mszy św. pod kościołem zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na wsparcie dzieł prowadzonych przez polskich misjonarzy „Ad gentes”.
  7. Jutro o godz. 18.45 kolejne comiesięczne spotkanie grupy maryjnej osób, które złożyły akt oddania Matce Bożej w dniu 25 marca ub. roku.
  8. Dziś o 19.00 zapraszamy na kolejną pogadankę o wierze do domu parafialnego.
  9. Zapraszamy na dwie pielgrzymki, które organizujemy – do sanktuariów we Francji i Meksyku. Bliższych informacji na temat pielgrzymki do Francji udziela ks. Wacław, natomiast ks. Rafał zapisuje na pielgrzymkę do Meksyku.
  10. Nasza parafia organizuje letnie kolonie dla dzieci i młodzieży w Górach Świętokrzyskich. Spotkanie organizacyjne i możliwość zapisu dzisiaj o godz. 11.30 w domu parafialnym.
  11. W tym roku po raz pierwszy zapraszamy na organizowaną przez naszą parafię Ekstremalną Drogę Krzyżową Matki Bożej Zwycięskiej, która ma ok. 41 km, w piątek 15 marca. Zapisy poprzez zalogowanie się na stronie www.edk.org.pl Organizujemy też dwie krótsze drogi krzyżowe nocą: Drogę Krzyżową Świętej Rodziny dla rodzin z dziećmi (ok. 5 km) i Drogę Krzyżową bł. ks. Jerzego Popiełuszki (ok. 25 km). Szczegóły będą podane na plakatach i na stronie parafialnej.