Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. Obchodzimy dzisiaj w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Za publiczne odśpiewanie wraz z innymi w kościele hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać dzisiaj odpust zupełny. Dziś nabożeństwo majowe w kościele o godz. 17.30, a przy kapliczce przy ul. Kolejarskiej o godz. 16.30.
  2. Jutro święto Maryi Matki Kościoła. Jutro również comiesięczne spotkanie dla osób, które w dniu 25 marca złożyły akt oddania Matce Bożej w ramach cyklu spotkań prowadzonych przez ks. Andrzeja Kopczyńskiego. Początek spotkania o godz. 19.00.
  3. W środę obchodzimy święto nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  4. Za tydzień w niedzielę uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. W tym dniu 4 czerwca dzieci kl. III ze SP nr 84 przystąpią w dwóch grupach do swojej I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 17.30. W sobotę o godz. 7.15 różaniec i rozważania fatimskie, o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  6. Przypominamy, że w następny czwartek 8 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 10.30. Procesja przejdzie ulicami: Skrzypcową, Czerwińską, Blokową, Mleczną, Korzystną do czwartego ołtarza, który będzie umieszczony na parafialnym parkingu.
  7. Młodzież, która na przełomie lipca i sierpnia weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży w ramach pobytu w Portugalii odwiedzi Fatimę, jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych. Dzisiaj przed kościołem po Mszy św. możemy przekazać młodzieży intencje, które oni obejmą swoją modlitwą w Fatimie. Przy tej okazji możemy też wesprzeć materialnie wyjazd tych młodych ludzi, którzy będą reprezentować naszą wspólnotę parafialną.