Wniebowstąpienie Pańskie

  1. Od piątku trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego połączona z nabożeństwem majowym. Dzisiaj zapraszamy na godz. 17.30, a w kolejne dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy, że kończy ona okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź rano i po południu od godz. 17.30, Msza św. wynagradzająca o godz. 18.00. W sobotę o godz. 7.15 różaniec, z rozważaniem fatimskim, o 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, po niej spotkanie kółek różańcowych w domu parafialnym.
  3. Informujemy, że Msze św. podczas których dzieci kl. III obu szkół podstawowych naszej parafii przystąpią do I Komunii Św., odprawione zostaną w dwie najbliższe soboty 4 i 11 czerwca. Spotkanie dla uczniów kl. VIII, obu szkół podstawowych naszej parafii, pragnących rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, i ich rodziców, odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  4. Dzisiaj, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się koncert muzyki kościelnej. W programie Magnificat Vivaldiego, Alleluja Haendla, improwizacje organowe. Wystąpi chór, soliści i orkiestra zespołu Okręgowej Izby Lekarskiej „Medicantus” oraz pan Paweł, organista.
  5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Mariana Mastalerka z ul. Skrzypcowej. Pomódlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek…