VI Niedziela Wielkanocna

  1. Przypominamy, że nabożeństwo majowe odprawiamy dzisiaj o godz. 17.30, a w kolejne dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Od najbliższego piątku nabożeństwo majowe będzie połączone z nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na ten dzień zapraszamy na koncert muzyki kościelnej, który odbędzie się za tydzień bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00. W programie m.in. „Magnificat” Vivaldiego, „Alleluja” Haendla, improwizacje organowe. Wystąpią chór, soliści, orkiestra zespołu Okręgowej Izby Lekarskiej „Medicantus” oraz Pan Paweł, nasz organista.
  3. Przypominamy, że czwartkowe adoracje Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej są w najbliższych dniach odwołane ze względu na próby dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych. W dalszym ciągu zapraszamy na adorację w czwartki w godz. 15.00-18.00. Msze św., podczas których dzieci klas III przystąpią do I Komunii św., odbędą się w soboty 4 i 11 czerwca.
  4. Msza św. w intencji róż różańcowych rodziców, dzieci i młodzieży zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.
  5. Spotkanie dla uczniów klas VIII, pragnących rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę 29 maja o godz. 19.00.
  6. Pragniemy poinformować parafian, że w czwartek 19 maja zmarł w wieku 83 lat ks. kan. Henryk Boczek, który w latach 1974-1975 pracował jako wikariusz w naszej parafii. Pogrzeb w poniedziałek w parafii katedralnej w Łowiczu o godz. 11.30.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej zmarłego śp. Marka Jakubowskiego z ul. Młodzieńczej. Pomódlmy się za zmarłego śp. ks. Henryka i śp. Marka. Wieczny odpoczynek…