Diakonia gościnna Świętej Rodziny

Nasza parafia włączyła się w dzieło pomocy uchodźcom z Ukrainy. Jest już wiele rodzin, które przyjęły uchodźców i kilkanaście osób organizujących różnorodną pomoc dla nich. Wiemy, że jest wiele innych rodzin, które również podjęły się przyjęcia w domach przybyszów z Ukrainy, opierając się na kontaktach prywatnych i z różnymi organizacjami. Kolejnych chętnych do przyjęcia uchodźców w swych domach współpracując z parafią, serdecznie zapraszamy. Zapraszamy także wolontariuszy, gotowych pomóc przybyszom oraz gospodarzom, którzy ich przyjmują.

Przybyszów z Ukrainy oraz osoby, które się nimi opiekują zapraszamy w środę 16 marca na kolejne spotkanie do domu parafialnego o godz. 19.00. Zapraszamy także w piątek na godz. 19.00 na polsko-ukraińską Drogę krzyżową, połączoną z modlitwą o pokój.