II Niedziela Wielkiego Postu

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Dzisiaj nauki rekolekcyjne są głoszone na wszystkich Mszach św. Jutro, we wtorek i środę nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 9.00, 18.00 i 19.30. W czasie rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Spowiedź 15 min. przed i podczas wszystkich Mszy św. rekolekcyjnych.
  2. Przypominamy, że w piątki odbywają się nabożeństwa Drogi krzyżowej o godz. 16.45 dla dorosłych, o 17.30 dla dzieci i o 19.00 dla młodzieży i wszystkich później wracających z pracy. Gorzkie Żale dzisiaj i w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.
  3. W minionym tygodniu kolejne rodziny naszej parafii przyjęły uchodźców z Ukrainy. Jest ich już wielu. Przybyszów z Ukrainy oraz osoby, które się nimi opiekują zapraszamy w środę na kolejne spotkanie do domu parafialnego o godz. 19.00. Zapraszamy także w piątek na godz. 19.00 na polsko-ukraińską Drogę krzyżową, połączoną z modlitwą o pokój.
  4. W najbliższą sobotę 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Opiekuna Świętej Rodziny. Od kilku lat zapraszamy w sposób szczególny do naszego kościoła ojców wraz ze swymi 12-letnimi synami. Otrzymają oni specjalne błogosławieństwo. Zapraszamy i w tym roku na Mszę św. na godz. 18.00.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, przeznaczone na pokrycie kosztów wykonania organów. Montaż organów praktycznie się już zakończył, pozostało strojenie instrumentu. W przypadku organów jest to żmudna kilkutygodniowa praca. Instrument posiada 2246 piszczałek, 55 różnych dzwonków i urządzeń emitujących śpiew słowika. Najdłuższa piszczałka ma 5 metrów 11 cm długości, najkrótsza 8 mm.
  6. Dzisiaj w całej Polsce po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na pomoc materialną dla polskich misjonarzy, pracujących na misjach „ad gentes”.