Zmarł Arcybiskup Henryk Hoser

W piątek, 13 sierpnia 2021 roku, w godzinach popołudniowych, w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie (ul. Wołoska) w wieku 78 lat, w 48. roku kapłaństwa i 17. roku posługi biskupiej zmarł po długiej i ciężkiej chorobie Ksiądz Arcybiskup Henryk Franciszek Hoser SAC.
Przebieg uroczystości pogrzebowych:
19 sierpnia (czwartek) godz. 12.00 – Msza Święta żałobna w kościele seminaryjnym w Ołtarzewie,
godz. 18.00 – Msza Święta żałobna w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie. Przed i po Mszy Świętej możliwość modlitwy przy trumnie.
20 sierpnia (piątek) bazylika katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika godz. 12.00 – Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem kardynała Kazimierza Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Kazanie wygłosi arcybiskup Tadeusz Wojda Arcybiskup Metropolita Gdański. Po Mszy Świętej złożenie ciała Zmarłego w krypcie w podziemiach katedry warszawsko-praskiej Polecamy Księdza Arcybiskupa modlitwie wiernych.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju.