Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

1. Dzisiaj Msze św. odprawiamy tak jak w każdą niedzielę wakacyjną. Podczas każdej Mszy św. ma miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Dziękujemy wszystkim Paniom, które w piątek i w sobotę wzięły udział w przygotowaniu ziół i kwiatów, a także wszystkim, którzy zaopatrując się w zioła i kwiaty, złożyli ofiarę na potrzeby parafii a w szczególności na budowę organów.
  2. W piątek, 13 sierpnia 2021 roku, w godzinach popołudniowych, w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie (ul. Wołoska), w wieku 78 lat, w 48. roku kapłaństwa i 17. roku posługi biskupiej zmarł po długiej i ciężkiej chorobie Ksiądz Arcybiskup Henryk Franciszek Hoser SAC.
    Przebieg uroczystości pogrzebowych:
    19 sierpnia (czwartek) godz. 12.00 – Msza Święta żałobna w kościele seminaryjnym w Ołtarzewie,
    godz. 18.00 – Msza Święta żałobna w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie przed i po Mszy Świętej możliwość modlitwy przy trumnie.
    20 sierpnia (piątek) bazylika katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika godz. 12.00 – Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem kardynała Kazimierza Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Kazanie wygłosi arcybiskup Tadeusz Wojda Arcybiskup Metropolita Gdański, po Mszy Świętej złożenie ciała Zmarłego w krypcie w podziemiach katedry warszawsko-praskiej Polecamy Księdza Arcybiskupa modlitwie wiernych.
    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju.