X Niedziela Zwykła

1. Trwa oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza bielanki i ministrantów do uczestniczenia w procesji eucharystycznej, połączonej z nabożeństwem czerwcowym, w każdym dniu oktawy. W czwartek zakończenie oktawy.
  2. W najbliższy piątek przypada doroczna Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego roku, w tym dniu nastąpi uroczyste odnowienie aktu poświęcenia Polski Sercu Jezusa, dokonanego przed dokładnie 100 laty. Księża biskupi uczynią to w Krakowie, a my wszyscy w naszych parafiach. Przygotowaniem do tego aktu są rozważania włączone w nabożeństwo czerwcowe. W naszym kościele dodatkowo w nocy z piątku na sobotę odbędzie się czuwanie, które poprowadzi ks. Robert. Początek w piątek o godz. 22.00, zakończenie o 3.00 nad ranem. W najbliższy piątek, z racji uroczystości post nie obowiązuje.
  3. Dzisiaj ks. Janusz Kijek odprawi(ł) uroczystą Mszę św. dziękczynną w 50. rocznicę otrzymania święceń kapłańskich.
  4. Dzisiaj po Mszy św. przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  5. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania, która od października składała deklaracje do ks. Zbigniewa, na spotkanie w niedzielę, 13 czerwca o godz. 19.00. Z kolei uczniów klas ósmych i starszych, którzy są naszymi parafianami i chcą przygotowywać się do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie (razem z ich rodzicami) w niedzielę 20 czerwca o godz. 19.00.