Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. Obchodzimy dzisiaj w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać dzisiaj odpust zupełny.
  2. Jutro święto Maryi Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W dniu tego święta, w czwartek, my – księża zachęcamy i zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w podziękowaniu za dar kapłaństwa w rocznice naszych święceń, przypadające pod koniec maja i na początku czerwca. W tym roku w sposób szczególny będziemy obchodzić 50. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich przez księdza Janusza. Rocznica ta przypada w niedzielę 6 czerwca, a uroczystą Mszę św. ks. Jubilat odprawi w tym dniu o godz. 12.00.
  3. W tym tygodniu w środę, 26 maja, na godz. 10.00 zapraszamy wszystkie mamy, które mogą w tym czasie, na Mszę św. w ich intencji.
  4. W czwartek na godz. 19.45 zapraszamy lekarzy i pracowników służby zdrowia na spotkanie formacyjne oparte na tekstach św. Łukasza Ewangelisty, ich patrona.
  5. W Boże Ciało, w dniu 3 czerwca, planujemy procesję do 4 ołtarzy, jeśli uzyskamy wszystkie wymagane zgody.