II Niedziela Adwentu

  1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca i zwykle w tym dniu w kościele była możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj wyjątkowo takiej możliwości nie będzie, ze względu na trwającą jeszcze do jutra kwarantannę i izolacją naszych księży. Jutro, w poniedziałek, nie będzie jeszcze Mszy św. o godz. 8.00. Od wtorku, od Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny będą odbywały się Msze św. również o godz. 8.00, kiedy księża, jak Pan Bóg pozwoli, powrócą do posługi parafialnej.
  2. Zachęcamy do uczestniczenia w roratach, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.30, w poniedziałki, środy i piątki z udziałem dzieci.
  3. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w naszej parafii w piątek 18 grudnia i będą trwały do niedzieli 20 grudnia. Poprowadzi je ks. Piotr Główka, od niedawna proboszcz Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie, a wcześniej przez 10 lat posługujący na misjach na Ukrainie.
  4. W najbliższy piątek zapraszamy na spotkanie dla mężczyzn i ojców rodzin. Początek o godz. 20.20. Zainteresowanych odsyłamy do artykułu w gazetce parafialnej, który objaśnia skąd wzięła się inicjatywa i idea takich spotkań.
  5. W księgarni pod dzwonnicą można nabyć opłatek na stół wigilijny, świece „Caritas” i karty świąteczne. Polecamy także piękny album wydawnictwa „Biały Kruk” poświęcony Świętej Rodzinie.
  6. Przy figurze św. Antoniego można składać dary rzeczowe na świąteczne paczki dla ubogich.