XI Niedziela Zwykła

  1. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Zachęcamy ministrantów, bielanki, asystę kościelną do uczestniczenia w procesji eucharystycznej w każdym dniu oktawy. Procesje są połączone z nabożeństwem czerwcowym, dzisiaj o godz. 17.30, a w kolejne dni do czwartku po Mszy św. wieczornej.
  2. Ostatni dzień oktawy 18 czerwca jest dla naszej parafii uroczystością rocznicy konsekracji naszego kościoła. Kościół będzie otwarty w ciągu całego dnia, zapalone będą tzw. zacheuszki, czyli świece umieszczone w miejscach, gdzie namaszczone były mury naszego kościoła. Po Mszy św. o godz. 8.00, w porze modlitwy „Anioł Pański” (godz. 12.00), w godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 i przed Mszą św. wieczorną będą przypomniane krótkie filmy z uroczystości konsekracji sprzed trzech lat, pokazane wybrane zdjęcia. Wszystkich zapraszamy na uroczystą Mszę św. dziękczynną w trzecią rocznicę konsekracji ołtarza i naszej świątyni, której o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Abp Henryk Hoser. Po Mszy św. procesja eucharystyczna na zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała.
  3. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzień modlitwy o świętość kapłanów. Z racji uroczystości post w tym dniu nie obowiązuje.
  4. Zachęcamy do lektury nowego numeru gazetki parafialnej.