Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Obchodzimy dzisiaj w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Czas komunii św. wielkanocnej na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski jest przedłużony do Niedzieli Trójcy Świętej (czyli o najbliższy tydzień). Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać dzisiaj odpust zupełny. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią będzie jeszcze dzisiaj odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.

2. Jutro święto Maryi Matki Kościoła a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.Jutro rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w niedziele o godz. 17.30 a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

3. Jutro w pierwszy poniedziałek miesiąca Msza św. w intencji zmarłych zgłoszonych wypominkach.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30. W sobotę o godz. 7.15 różaniec i rozważania fatimskie, o godz. 8.00 Msza św. w intencji kółek różańcowych oraz w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Po wprowadzeniu czwartego etapu zniesienia obostrzeń związanych z korona wirusem w kościołach od wczoraj przestaje obowiązywać limit osób, ale nadal obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa przez wiernych w kościele. Zgromadzeni w kościele są również zobowiązani do zachowania bezpiecznego dystansu. Aby w tym pomóc rozstawiliśmy krzesła a miejsca w ławkach, które możemy zajmować są oznaczone kartkami. Poczynając od niedzieli 14 czerwca nie będzie dodatkowych Mszy św. o godz. 16.00.

6. Dziś po Mszy św. przed kościołem rozprowadzana jest książka” Ogromna czartu jesteś” o Matce Bożej Łaskawej z racji zbliżającej się 100 rocznicy Cudu nad Wisłą.