Wigilia Zesłania Ducha Świętego

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę jest, choć może się to wydawać czymś dziwnym, pod względem swej wagi drugim, po Zmartwychwstaniu świętem w roku liturgicznym. Od pewnego czasu Kościół mocniej to odkrywa i próbuje przełożyć na pewne formy liturgiczne i wspólnotowe. Zapraszamy w związku z tym na uroczyste rozpoczęcie świętowania Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godzinie 19.30 do naszego kościoła. Będzie to Msza Święta z przedłużoną liturgią słowa (trochę na wzór Wigilii Paschalnej) z większą ilością czytań i wprowadzeniami do nich. Serdecznie na nią zapraszamy uprzedzając jednocześnie, że ta msza, ze względu na swą specyfikę, będzie trwać około 2,5 godziny. Jednak niech nas to nie przestraszy, bo warto czekać na Ducha Świętego i pozwolić Mu powoli wnikać do każdego z nas. Potrzebujemy tego!!!