Słowo od ks. Proboszcza

Jest piątek. Pierwszy piątek miesiąca kwietnia. Jestem w zakrystii. Obok pusty kościół. Dziś w godzinach od 9:00 do 12:00 kilkanaście osób dotarło do kościoła: spowiedź i Komunia święta. To chwile radości i wzruszenia. Jedna z mam, która przyszła ze swoim 10-letnim synem mówi ze wzruszeniem, że to jej pierwsze wyjście z domu od trzech tygodni.

Kochani!

W takich okolicznościach pragnę skierować do Was wszystkich kilka przedświątecznych słów. Nie wiem, do jak wielu osób dotrze świąteczny numer gazetki parafialnej. Dla nas wszystkich jest to czas wyjątkowy, inny. Ja sam odczuwam go jako czas, w którym Pan Bóg pragnie przestawić wszystkie dotychczasowe schematy myślenia i postępowania, zarówno w relacji z bliźnimi jak i Panem Bogiem. Mam wrażenie, że Pan Bóg swoją miłosierną ręką odbiera po kolei wszystko, do czego się przyzwyczailiśmy i na czym opieraliśmy się, czasami nie doceniając tego, co mamy i nie widząc w tym Bożej miłości.

Chciałbym Wam wszystkim życzyć, aby ten wyjątkowy czas pogłębił nasze spojrzenie na życie, zwiększył naszą wrażliwość na sprawy ludzkie i sprawy Boże. Abyśmy mogli doświadczyć, czym jest radość paschalna – dar Zmartwychwstałego Pana.

ks. Proboszcz Andrzej Mazański